استانداری کرمانشاه
پنجشنبه 30 شهريور 1396  
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
منوی اصلی
خدمات الکترونیک
بیشتر
دیدار هیئت سرمایه گذاری خارجی با استاندار برای پتروشیمی چهارم کرمانشاه
سفر کاری استاندار به شهرستان اسلام آبادغرب
بازدید استاندار از مرکز فنی و حرفه ای شهر کرمانشاه
جمعبندی سفر معاون اول رییس جمهور به استان کرمانشاه
حضور استاندار در پای صندوق رای دومین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی
پیام دعوت استاندار از مردم برای شرکت در انتخابات دور دوم مجلس دهم شورای اسلامی
جلسه شورای سیاست گذاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
جلسه ستاد اقتصادمقاومتی استان
دومین جلسه طرح تکاپو با حضور نمایندگان سازمان یونیدو
طبیعت بهاری
پیام تبریک نوروزی استاندار
بازدید استاندار از واحدهای صنعتی و کشاورزی
اولین جلسه شورای اشتغال استان کرمانشاه
دیدار با خانواده های شهدای پاوه
جلسه تودیع و معارفه فرماندار پاوه

چرا در کرمانشاه سرمایه گذاری کنیم ؟

موقعیت استراتژیکی این استان در مرزهای غربی و در مرکز در غرب کشور قرار گرفته است و فاصله نسبتاً کمی با استان‌های هم‌جوار دارد به‌علاوه در مسیر اصلی راه‌های شرق به غرب کشور و شمال غرب به نواحی جنوبی و در مسیر اصلی ترانزیت کالا و خدمات به عراق و در مسیر اصلی عتبات عالیات قرارگرفته است.

مزیت آب و هوایی

از نظر آب و هوا استان کرمانشاه به سبب موقعیت جغرافیایی و قرارگرفته در میان رشته‌کوه‌های زاگرس، از آب‌وهوای متنوعی برخوردار است؛ تا جایی که آن را استان چهارفصل می‌نامند.

مزیت جمعیتی

این استان ازنظر جمعیتی دارای یک‌چشم انداز پنجره جمعیتی است که بیشترین جمعیت آن در سنین جوانی واقع‌شده‌اند و دارای بهترین شرایط ازنظر فعال بودن جمعیت است. تقریباً 72 درصد جمعیت در سن فعالیت یعنی 15 تا 64 سال واقع ‌شده‌اند و تنها 27 درصد در سنین غیر زیر 15 سال و بالای 64 سال واقع‌شده‌اند این بدین معناست که این استان دارای نیروی عظیمی از جوانان فعال است که برای رشد و توسعه و بالندگی نیاز است.

مزیت ارتباطی

طول راه های ارتباطی استان کرمانشاه 2796 کیلومتر است. این استان دارای بزرگ‌ترین فرودگاه در غرب با ظرفیت جابجایی نزدیک به 960 هزار نفر مسافر است. استان کرمانشاه دارای 12 طرح ملی و استانی ویژه در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی است. بزرگراه اصلی کربلا، فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه و راه‌آهن در دست‌ساخت است . مجموعه این راه‌ها توان‌های زیرساختی استان را برای توسعه سایر بخش‌های اقتصادی فراهم آورده است.

مزیت های گردشگری و توریسم استان کرمانشاه

دارای 6 حوزه گردشگری و 14 کانون گردشگری درمجموع با بیش از 100 نقطه گردشگری، ظرفیت استان کرمانشاه را در جذب گردشگر است. این توانمندی می‌تواند شرایط جذب گردشگران خارجی و داخلی و به دنبال آن توسعه اشتغال و درآمدزایی و درمجموع رونق اقتصادی را در استان در پی داشته باشد مهمترین جادبه های توریستی استان عبارتند از: تاق­بستان، بازار سنتی و مسجد جامعسراب نیلوفر، گوردخمه ها، تپه تاریخی گنج دره، کتیبه داریوش ، کاروانسرای شاه عباسی، معبد آناهیتا ، سراب دربند صحنه ، رودخانه ریجاب، قلعه یزدگرد، مقبره ابودجانه، غار قوری قلعه، سراب روانسر، آبشار ریجاب، روستای هجیج و شمشیر، کوه بازی دراز، گوردخمه دیره


کشاورزی و دامداری

به برکت شرایط محیطی مناسب، استان از توانایی نسبتاً بالایی در بخش زراعت برخوردار است. به گونه ای که تنوع آب و هوایی به تنهایی سبب شده است تا محصولات مختلف در فواصل زمانی متناوب به بازار عرضه شود. به عنوان نمونه زمانی که گندم مناطق گرمسیری همچون سرپل ذهاب به بار می نشیند، یکی دو ماه دیگر مناطق سردسیری استان مثل کنگاور محصول گندم خود را عرضه می کنند، این توانایی سبب می‌شود یک محصول در یک فاصله زمانی کوتاه در یک استان، چند بار به بازار مصرف عرضه شود. از مهم ترین محصولات زراعی که به خارج از استان نیز صادر می‌شود می‌توان به گندم، جو، کلزا، چغندرقند و نخود اشاره کرد. این استان دارای ظرفیت بالای برای انواع رشته های مختلف زراعت و دامپروری ازجمله پرورش بوقلمون و شترمرغ ، دامداری، تولید آبزیان، زنبورداری، باغداری است.

صنعت و معدن

دارای منابع غنی از نفت و گاز طبیعی، معادن قیر طبیعی ، معادن با کیفیت مصالح ساختمانی از جمله سنگ‌های تزئینی، سنگ گچ ، سنگ لاشه ، آهک و مارن و ...، معادن فلزی و غیرفلزی از جمله سنگ آهن ، سیلیس و فلدسپات ، خاک صنعتی و ... است. به لطف ویژگی پنجره جمعیتی و آموزش عالی دارای، دارای نیروی کار فراوان ، دارای طراحان ومتخصصان حرفه ای و با تجربه در زمینه های فرش دستباف، صنعتگری و معدن کاری و تجاری . .. است. این استان
به لطف شرایط اقلیمی مساعد و اب و خاک مناسب ، قطب کشاورزی با تولید محصولات متنوع و مستعد در زمینه صنایع تبدیلی، و منابع طبیعی فراوان در استان برای تولید مواد اولیه فرش و ... است.

این استان همچنین دارای سدهای فراواوان ، نیرو گاه 1200 مگاواتی و طرح توسعه آن با ظرفیت 2200مگاوات ، پالایشگاه 30 هزار بشکه ای و در دست اجرا بودن پالایشگاه 150 هزار بشکه ای آناهیتا ، خط لوله و شبکه توزیع گاز طبیعی و دسترسی به خط لوله گاز اتیلن غرب کشور، 4 بازارچه مرزی ، پرویز خان ، شوشمی ، شیخ صالح (ازگله )، 3 گمرک رسمی، مناطق ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب و قصرشیرین است. همچنین دارای واحد های صنعتی پتروشیمی ، سیمان ، کاشی قطعات خودرو و همچنین وجود چندین واحد بزرگ در زمینه تولید محصولات غذایی از قبیل روغن نباتی و رب گوجه فرنگی و واحدهای صنایع تبدیلی کشاورزی است.

زیر ساخت صنعتی استان کرمانشاه دارای 16 شهرک صنعتی فعال است که در بخش‌های مختلف فعال هستند و علاوه بر این، این استان دارای چندین شهرک صنعتی در دست احداث است این شهرک صنعتی به خدمات زیربنایی مثل آب، برق و گاز دسترسی کامل دارند و بیشتر آن‌ها در مسیر حمل و نقل عمده قرار دارند.

زیر ساخت های گمرکی

گمرک، سازمانی دولتی تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی است که به‌عنوان مرزبان اقتصادی کشور نقش محوری و هماهنگ‌کننده را در مبادی ورودی و خروجی کشور دارد. وجود دو گمرک بین‌المللی خسروی و بازارچه مرزی پرویز خان قصر شیرین در همسایگی استان دیاله و بازارچه‌های شوشمی نوسود و شیخ صله ثلاث باباجانی در همسایگی با سلیمانیه عراق از توانمندی‌های استان در بخش بازرگانی است. بزرگراه کربلا باعث شده  حدود 50% صادرات ایران از مرز پرویزخان و ایضاً صادرات روزانه یک‌صد و پنجاه کامیون کالای از مرز خسروی به عراق صادر شود. طبق آمارها گمرک و بازارچه پرویز خان ، بزرگ‌ترین و پرحجم‌ترین صادرکننده کالا به عراق و ارزآوری‌ترین بازارچه ایران است بعد از بندرعباس بزرگ‌ترین گمرک صادراتی ایران است و 48% کل صادرات ایران به عراق از این طریق بازارچه انجام می‌گیرد. این بازارچه یکی از قطب‌های اقتصادی کشور است.

وجود مناطق ویژه اقتصادی

وجود مناطق ویژه اقتصادی مناطق ویژه اقتصادی یکی از پتانسیلهای ناب برای سرمایه گذاری است که استان کرمانشاه دارای سه منطقه ویژه از جمله منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب ، منطقه ویژه اقتصادی کرمانشاه ، منطقه ویژه اقتصادی قصر شیرین و یک منطقه آزاد است. منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب دارای مساحت 860 هکتار است و تمامی مجوزهای لازم استانی و ملی اخذ گردیده است و هم اکنون دارای امتیازات و شرایط از جمله انجام مطالعات جامع و نقشههای اجرایی و توپوگرافی فاز اول به مساحت 150 هکتار، تهیه بسته ها و فرصتهای سرمایهگذاری،داشتن حق امتیاز برق یک مگاواتی و چاه عمیق آب با 35 دبی لیتر در ثانیه است.

مزیت های علمی و پزشکی وجود دانشگاه های رازی و علوم پزشکی، علمی کاربردی، آزاد اسلامی و پیام نور در رشته ها و دوره های مختلف دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی، استان را ازنظر علمی‌توانمند ساخته است. همچنین داشتن چندین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی همراه با کادر پزشکان متخصص و فوق تخصص استان را مستعد پذیرش بیماران استان های مجاور و حتی کشور همسایه عراق کرده است. بیمارستانهای مثل امام علی ( ع) ، بیمارستان امام خمینی(ره) و محمد کرمانشاهی در زمینه های درمان قلب و سرطان و سوختگی و تخصصی کودکان در نوع خود بی نظیر هستند .

مزیت های علمی و پزشکی

وجود دانشگاه های رازی و علوم پزشکی، علمی کاربردی، آزاد اسلامی و پیام نور در رشته ها و دوره های مختلف دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی، استان را ازنظر علمی‌توانمند ساخته است. همچنین داشتن چندین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی همراه با کادر پزشکان متخصص و فوق تخصص استان را مستعد پذیرش بیماران استان های مجاور و حتی کشور همسایه عراق کرده است. بیمارستانهای مثل امام علی ( ع) ، بیمارستان امام خمینی(ره) و محمد کرمانشاهی در زمینه های درمان قلب و سرطان و سوختگی و تخصصی کودکان در نوع خود بی نظیر هستند .

 

دکتر اسداله رازانی
استاندار کرمانشاه


اوقات شرعی
True
    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    
      پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری   پایگاه اطلاع‌رسانی دولت      وزارت کشور   
تعداد بازديد اين صفحه: 3314143
تعداد بازديد از سايت: 22530649
تعداد بازديد زيرپورتال: 3697652
اين زيرپورتال امروز: 389
در امروز: 3978
اين صفحه امروز: 274
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.