نسخه آزمایشی

بخشدار مرکزی کرمانشاه:

سراب نیلوفر گل سر سبد طبیعت گردی است


مراسم افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگی، گردشگری، ورزشی تابستانه سراب نیلوفر برگزار شد.

مراسم افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگی، گردشگری، ورزشی تابستانه سراب نیلوفر به همت بخشداری‌ مرکزی‌ کرمانشاه و همکاری ادارات میراث فرهنگی و گردشگری، ورزش و جوانان، هئیت ورزش های بومی محلی، شهرداری کرمانشاه(معاونت فرهنگی گردشگری ورزشی)، شرکت توسعه گردشگری استان، محیط زیست، فوریت های پزشکی، نیروی انتظامی ، جهادکشاورزی و انجمنهای طرفدار محیط زیست  در روز ولادت هشتمین اختر تابناک ولایت و روز محیط بان برگزار شد.

 در این مراسم بخشدارمرکزی‌کرمانشاه با بیان اینکه این جشنواره به عنوان اولین جشنواره و اولین تجربه با نام و عنوان سراب‌نیلوفر در استان کرمانشاه برگزار می شود، گفت: در میان تمامی جاذبه های طبیعی و گردشگری، سراب نیلوفر گل سر سبد طبیعت گردی استان است.

 دکتر فتحی با اشاره به اینکه  ۴ هزار اثر تاریخی در کرمانشاه قرار دارد، گفت: حضور ایلات، گویشها و مذاهب مختلف اهل حق، اهل سنت، جاف، لک ،کلهر و سنجابی و....  سنت های زیبا و جاذبه های طبیعی، فرهنگی و گردشگری در کرمانشاه، می تواند این شهرستان را به مقصد خوبی برای گردشگران تبدیل کند.

 وی افزود: وظیفه همه ما معرفی کرمانشاه است  و باید برای جذب گردشگران و مسافرین برنام ریزی کنیم، زیرا حضور گردشگران عامل سرزندگی، ایجاد درآمد و اشتغال جوانان است.

 بخشدار گفت: همه ما باید با تکیه بر منابع و داشته هایمان برای تامین تجهیزات و ارتقای اماکن گردشگری و طبیعی کرمانشاه تلاش کنیم و امید است با همراهی دیگر مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، اماکن توریستی گردشگری استان خصوصا سراب نیلوفر در سالهای آتی توسعه یابد.

 دکتر‌ فتحی با اشاره به تلاش های دکتر کهریزی در خصوص جلوگیری از انقراض گل زیبای نیلوفر،  گفت: دلسوزی و احساس مسئولیت دکتر کهریزی و تیم ایشان، همچنین آقایان شفقت و نیازی از محیط بانان این مجموعه موجب حفظ این میراث گرانبها و نشان زیبای کرمانشاه شد.

 در این جشنواره"همزمان با برگزاری مراسم، نمایش و مسابقات و ورزش های بومی محلی از جمله طناب کشی، چوب کشی، دارت، قایقرانی، پدل بورد اجرا شد؛ همچنین به پاس تلاشهای دکتر کهریزی عضو هیئت علمی دانشگاه رازی به خاطر نجات گل نیلوفر از خطر انقراض و دیگر فعالان محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

 در پایان نیز مدعوین و مهمانان حاضر در افتتاحیه جشنواره، از نمایشگاه صنایع دستی و مواد غذایی بازدید کردند.

 توضیح: نمایشگاه و غرفه های جشنواره تا روز جمعه ۲۸ تیرماه، همه روزه از ساعت ۱۷ عصر دایر می باشد.دکتر علی فتحی (بخشدار مرکزی)
اوقات شرعی
آب و هوای کرمانشاه