نسخه آزمایشی

فرماندار کرمانشاه:

افتتاح و کلنگ‌زنی 106 پروژه در دهه فجر/ تاکنون 39 کاندیدا تایید صلاحیت شده‌اند


فرماندار کرمانشاه هرنوع دیوارنویسی از سوی کاندیداهای انتخابات مجلس و یا هواداران آنها برای تبلیغات را ممنوع عنوان کرد.

فضل الله رنجبر امروز(پنجم بهمن) در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه 101 پروژه از این پروژه ها افتتاحی و پنج پروژه دیگر کلنگ زنی است، گفت: این پروژه‌ها با نزدیک 1400 میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره‌برداری خواهند رسید و با بهره‌برداری از آنها 2089 فرصت شغلی در شهرستان کرمانشاه ایجاد خواهد شد.

رنجبر ادامه داد: از جمله طرح های افتتاحی هم می‌توان به افتتاح شرکت دانش بافت البرز با 80 میلیارد تومان سرمایه گذاری، راه اندازی خط تولید پاکت سیمان در شرکت سیمان سامان، آبرسانی به ده‌ها روستا، گازرسانی به 42 روستا، احداث اورژانس، توسعه اتاق های عمل بیمارستانی و... اشاره کرد.

رنجبر همچنین از شروع عملیات گازرسانی به 103 روستای شهرستان کرمانشاه در دهه فجر امسال خبر داد.

وی اشاره ای هم به کلنگ‌زنی 15 زمین چمن مصنوعی در دهه فجر امسال از سوی گروه خیرین مدلل در شهرستان کرمانشاه داشت و افزود: این زمین ها با کمک 9 میلیارد تومانی خیرین در محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه و برخی روستاهای حاشیه ای شهرستان کلنگ‌زنی خواهند شد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای حضور مدیران در مساجد در دهه فجر برای پاسخگویی به مشکلات مردم، گفت: باید برای مردمی برگزار کردن جشن‌های دهه فجر برنامه‌ریزی شود.

رنجبر در ادامه با اشاره به تدارک 600 شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه برای انتخابات مجلس یازدهم، گفت: 507 شعبه اخذ رای در شهر کرمانشاه و روستاهای بخش مرکزی دایر خواهد شد که 439 شعبه آن ثابت و 14 شعبه سیار است. مابقی شعب اخذ رای هم در بخش های کوزران، فیروز آباد، بیلوار، ماهیدشت و... دایر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه 210 نفر کاندیدا شده بودند، گفت: پس از انصراف 19 نفر از این افراد، تاکنون 39 نفر در هیئت های نظارت تایید صلاحیت شده اند. از بین افراد تایید صلاحیت شده یک نفر پرونده خو د را از حوزه انتخابیه شهرستان کنگاور به شهرستان کرمانشاه منتقل کرده و یک نفر هم پرونده خود را از شهرستان کرمانشاه به شهرستان اسلام‌آباد غرب منتقل کرده است.

وی ادامه داد: مرحله بعدی نتایج تایید صلاحیت کاندیداها یازدهم بهمن اعلام خواهد شد که البته داوطلبان رد صلاحیت شده در این مرحله هم می توانند شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کرده و در نهایت روز 21 بهمن نتیجه قطعی و نهایی تایید صلاحیت شده ها اعلام و  روز 22 بهمن اسامی افراد تایید صلاحیت شده در قالب آگهی انتخابات به مردم اعلام خواهد شد.

رنجبر با بیان اینکه تبلیغات رسمی کاندیداها از 24 بهمن شروع می‌شود، در مورد تبلیغات زودهنگام به کاندیداها هشدار داد .

وی  از مردم خواست اخبار انتخابات را از مبادی رسمی دنبال کنند و از بازنشر خبرهای بدون منبع و غیرموثق صرف نظر کنند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند، از انتخابات به عنوان یک پروژه ملی یاد کرد و خواستار همکاری تمامی ادارات و نهادهای حوزه شهرستان کرمانشاه برای برگزاری مطلوب انتخابات شد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت ترغیب مردم به حضور در پای صندوق های اخذ رای، از مدیران و مسولان ادارات خواست تا مردم را به حضور پررنگ در انتخابات دلگرم کنن،د زیرا حضور باشکوه مردم
در انتخابات باعث ناامیدی دشمنان و مایه خوشحالی دوستان خواهد شد.

وی سپس با اشاره به ممنوع و جرم بودن دیوارنویسی از سوی کاندیداها و هواداران آنها، از رسانه‌ها و مردم خواست در این مورد حساس شوند و تخلفات را گزارش کنند.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع خرید و فروش رای در انتخابات، از این اتفاق به عنوان پدیده ای زشت یاد کرد و گفت: مقابله با این اقدام به هوشیاری مردم نیاز دارد.

رنجبر در ادامه پیام حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را وحدت و یکپارچگی ملت عنوان کرد و افزود: اگرچه دشمنان تلاش کردند تا از قضیه سقوط هواپیمای اوکراینی برای تحت الشعاع قرار دادن و به حاشیه بردن حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع سردار دل‌ها سوء استفاده کنند، اما آنها هرگز نخواهند توانست حضور مردم را کمرنگ کنند.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: اگرچه خیلی ها از وضعیت اقتصادی موجود گله‌مند هستند که البته اعتراضاتشان هم به حق است و نظام هم آن را قبول دارد و باید به فکر حل مشکلات بود، اما اینگونه گلایه مندیها هرگز سبب نخواهد شد مردم از انقلاب دست بکشند.اوقات شرعی
آب و هوا