نسخه آزمایشیمشروح سخنرانی فرماندار سنقرو کلیایی در پیش از خطبه های نماز جمعه روز قدس


محمد ناصر معصومی زاده فرماندار شهرستان سنقرو کلیایی در روز جمعه مورخ دهم خرداد 1398 پس از شرکت در راهپیمایی روز قدس، همراه با سایر مسئولین و مردم این شهرستان، پیش از خطبه های نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در خصوص اهمیت روز قدس و همچنین عملکرد شهرستان در بخش های مختلف سال 1397 به سخنرانی و تشریح موضوعات به شرح ذیل پرداخت.

***سلام و درود به محضر حضرت ولی عصر(عج)، شهدا، روح ملکوتی امام(ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و توفیقات روز افزون برای خادمین نظام اسلامی ایران و دولتمردان به ویژه رئیس محترم دولت تدبیر و امید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تشکرو قدردانی از حضور پرشور و وحدت بخش مردم و مسئولین سنقرو کلیایی در راهپیمایی روز جهانی قدس و قدردانی از امام جمعه محترم شهرستان.

***روز قدس روزاسلام،روزبرائت از دشمن، روزهمبستگی، وحدت و انسجام ملی،  روز حمایت از مظلوم در مقابل ظالم برخواسته از فطرت پاک بشر ودیعه خداوندی درانسان ها است.

***حضور پررنگ و وحدت بخش مردم، مسئولان، روحانیت معزز و همه اقشار مختلف نشان از ولایت پذیری مردم عزیز است که این حماسه، شایسته تقدیر می باشد.

***همه مردم دنیا بویژه انسان های آزاد اندیش، بیش از چندین دهه ظلم آشکارتحمیل شده به میلیون ها انسان بی دفاع را شاهد هستند.

***شرکت درراهپیمایی روز قدس در جوامع مختلف، فارغ از تعلقات دینی و مذهبی است که نشان از بیداری فطرت پاک انسانی دارد و نماد عمل به وظیفه شرعی و تجلی وحدت و همبستگی مسلمانان می باشد.

***نقش امام راحل عظیم الشان و انقلاب اسلامی در احیای این اصل مهم اسلامی (روز قدس) و دستور جاویدان پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) بسیار حائز اهمیت است.

***شرایطی که امروز رژیم غاصب صهیونیستی، به صورت بی پرده و آشکار توطئه علیه کشورهای منطقه بویژه ایران اسلامی به راه انداخته است بر کسی پوشیده نیست.

*** حضور پررنگ و میلیونی مردم ایران اسلامی با سلایق مختلف سیاسی، دفاع قاطع از تمامیت ارضی و همبستگی ملی را نشان می دهد و این حضور ها است که موجب تقویت امنیت ملی و تحقق منافع ملی را به دنبال خواهد داشت.

*** روز قدس روز کنار گذاشتن تمامی سلیقه ها و پیوستن قطره به اقیانوس جاری انسان ها است.

***امروز دشمن در جبهه های روانی، اقتصادی و فرهنگی با هدف القاء یاس و نا امیدی در کشوروارد جنگ با ایران اسلامی شده است.

*** آمریکا با خروج از برجام عناد و دشمنی و بد عهدی خودرا اعلام کرد و بااعزام ناوهای هواپیمابر و نیروی نظامی به منطقه، و همچنین تروریست خواندن سپاه مقتدر، اقدامات وسیع رسانه ای در صدد ایجاد القای جنگ نظامی و رعب وحشت در بین مردم است

***رهبر معظم انقلاب فرمودند نه جنگی صورت می گیرد و نه مذاکره ای و امریکائیها نه جرات دارند وارد جنگ شوند که این پیام راهبردی موجب ایجاد آرامش در درون نظام گردید و این مهم از زبان همه مسئولین هم گفته شد و گفته وزیر محترم امور خارجه که هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید نشات گرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

***پیام رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی در 18 اردیبهشت سالجاری و ارسال  توقف اجرای برخی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران در ذیل برجام برای کشورهای باقیمانده و وقتی آمریکا متوجه اتحاد، یکپارچگی، همدلی، وحدت مسئولین نظام و  همراهی مردم شد، بلافاصله اعلام کرد که ما با ایران سر جنگ نداریم.

*** امروزهمه باید تلاش کنیم امیدواری را در پایگاه داخلی و نا امیدی را در پایگاه دشمن ایجاد کنیم به طوری که اگر 40 سال تهدید، تحریم، دشمنی و بد عهدی اگر متوجه هر کشور دیگری بود تا کنون از پای درآمده بود.

اهم اقدامات شهرستان در سال 97

فرماندار سنقرو کلیایی با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است برای تحقق این شعار الزاماتی نیاز است که یکی ازآنها پای کار بودن تمامی مسئولان می باشد.

معصومی زاده با بیان اینکه در راستای تقویت زیر ساخت های اقتصادی و خود کفایی و ایجاد تحول، تلاشهای خوبی در این شهرستان صورت گرفته است گفت: یکی از دغدغه های اصلی نظام، موضوع اشتغال و تلاش برای کاهش بیکاری وارتقائ سطح معیشت مردم است.

وی از انجام اقدامات بسیار شایسته ای در 26 ماه گذشته درسنقرو کلیایی خبر داد که خلا صه ای از اهم آنها به شرح ذیل می باشد.

*** پیگیریهای مستمر و ایجاد هماهنگی و فراهم ساختن زیر ساخت ها همراه با تلاشهای نماینده محترم مردم سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی در راستای به ثمر رسیدن پروژه عظیم کارخانه پتروشیمی که با حضور معاون وزیر نفت در مورخ نهم خرداد امسال عملیات احداث آن شروع گردید و موجب سایر سرمایه گذاریهای در این حوزه خواهد شد وبا به بهره برداری رسیدن آن درمدت 12 الی 14 ماه اشتغالزایی بسیار خوبی را درشهرستان به دنبال خواهد داشت.

***در سال 1397 بیش از 35 میلیارد تومان تسهیلات به 1533 طرح با اشتغالزایی 1712 نفر درسال 97 پرداخت شده است.

***برگزاری 50 جلسه ملاقات عمومی با فرماندار و میز خدمت با حضور مدیران محترم ادارات مشکلات بیش از 2550  مراجعه کننده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

*** از 210 روستای شهرستان فقط 24 روستا گاز کشی نشده به طوری که درسال 1397 به 16 روستا گاز کشی شده است و به دلیل افزایش هزینه ها نتوانستیم روستاهای بیشتری را گاز رسانی کنیم.لذا با پیگیریهای نماینده محترم مقدمات لازم برای گاز کشی به 24 روستای باقیمانده هم که شامل عقد قرار داد با پیمانکار می باشد در دستور کار قرار دارد.

***هزینه بیش از 38 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان و تامین اعتبار بیش از 20 میلیارد تومان برای پروژه هایی که کلنگ زنده شده است و همچنین اجرای 37 طرح روستایی در سال 97 که ر سال 96 اجرا نشده بودند،آسفالت معابر 18 روستا در سال 97 که در سال 96 فقط 3 روستا اجرا شده بود، شن ریزی، تکمیل طرح هادی، آبرسانی روستایی و عملیات عمرانی روستایی در سال 97 در بیش از 150 روستا اجرا شده است.

***جذب تعداد 8 سرمایه گذار در مناطق گردشگری در حاشیه سد جامیشان و روستاهای هدف گردشگری با بیش از 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری که این طرح ها در حال اجرا هستند.

***پرداخت 500 فقره وام مسکن از محل اعتبارات زلزله و ساخت و سازهای صورت گرفته در روستاها با بیش از 17 میلیار دتومان اعتبار.

*** بیش از 10 هزار متر طول اجرای جدولگذاری خیابان های سطح شهر سنقر، اجرای 110 هزار متر مربع آسفالت، کاهش هزینه های ساخت و ساز شهری و رایگان نمودن ساخت و ساز در بافت های فرسوده.

*** اجرای شبکه آبیاری تحت فشار در سطح 224 هکتار که 33 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، توسعه سطوح شیبدار در سطح 230 هکتار با 900 درصد افزایش ، اصلاح و احیاء باغات در سطح 5500 هکتار با 37 درصد افزایش نسبت به سال قبل و توسعه کشت های گلخانه ای که به صورت قابل ملاحظه ای نسبت به سنوات قبل افزایش داشته است.

***شناسایی تعداد 234 مورد قنات که برای لایروبی و بهسازی آنها اقدامات مناسبی صورت گرفته است

*** افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی افزایش پزشکان از 12 به 17 پزشک، راه اندازی دومین مرکز فوریتهای پزشکی و راه اندازی مرکز خدمات مشاوره روانشناسی و...

***اقدامات مناسب در حوزه آموزش و پرورش، کاهش آسیب های اجتماعی، ساخت تعداد 200 واحد مسکونی در روستاها برای مدد جویان با مشارکت کمیته امداد و سپاه، اجرای طرح توسعه و اشتغالزایی روستایی ، حوزه ورزش و جوانان و راه و شهر سازی و... از مهمترین مواردی بود که فرماندارسنقرو کلیایی به بیان آنها پرداخت و گفت علیرغم اقدامات بسیار زیادی که برای توسعه زیر ساخت ها صورت گرفته است، سنقرو کلیایی در بخشهای مختلف عقب ماندگیهایی دارد که به امید خدا با همت و تلاش خادمین و مدیران استان و شهرستان با بهره گیری از ظرفیت های بسیار خوبی که وجود دارد،  درجهت توسعه شهرستان گام بر می داریم.

***معصومی زاده گفت: در بحران سیل که در فروردین ماه امسال اتفاق افتاد ضمن اینکه 48 ساعت قبل از وقوع بحران برای کاهش خسارتها اقدامات قابل ملاحظه ای در سطح شهر و روستاها انجام گردیدف تعداد 1445 واحد مسکونی روستایی و 3098 واحد انباری علوفه ومحل نگهداری دام دچار خسارت شدند و همچنین زیر ساخت های شهری، دامداری، راه های روستایی، کشاورزی، بر و اب، و مخابرات وارد شد که تمامی خسارت ها برآورد شده و برای تامین اعتبار و پرداخت انها اقدامات لازم صورت گرفته است و درصورتی که این اعتبارات به موقع پرداخت شوند شاهد تحول در ساخت و سازهای روستا خواهیم بود.

***ستاد مقابله با تحریم و اتاق فکر در فرمانداری تشکیل شده و از همه جوانان صاحب فکرف نخبگان و همه اساتید دعوت می گردد در این ستاد و اتاق فکر همکاری کنند.

***یکی از مشکلات جوانان دانشجو ایجاد فاصله بین دانشگاه و بازار کار می باشد که اکثر دانشجویان  بعد از فارغ التحصیلی به انجام فعالیتهایی می پردازد که با رشته تحصیلی آنها ارتباطی ندارد لذا بایستی مهارت آموزی در دستور کار مسئولین به ویژه دانشگاهها قرار گیرد، همچنین کرسی های آزاد اندیشی به عنوان مطالبه مقام معظم رهبری در دانشگاهها نسبت به سال گذشته بایستی فعالتربرگزارشود.

***دوم اسفند ماه زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است ودر این شهرستان طبق روز شمار انتخابات ابلاغی از سوی ستاد انتخابات وزارت کشورو طبق برنامه زمانبندی به دقت کارها انجام شده و طبق همین رویه پیش خواهیم رفت و به یاری خداوند تبارک و تعالی با رعایت اصل قانون و با صیانت از آراء مردم به عنوان حق الناس بستر مناسبی برای برگزاری انتخابات سالم، رقابتی و بدون هرگونه تخلف در این شهرستان آماده شده است، ضمن اینکه همه کاندیداها برای ما یکسان هستند وهرکاندیدایی که بر اساس رای و اراده ملت بیشترین آراء را کسب نماید برای ما محترم و ارزشمند است.اوقات شرعی
آب و هوا