نسخه آزمایشیهمایش دهیاران روستاهای سنقروکلیایی برگزارشد


همایش دهیاران بخش مرکزی و کلیایی به ریاست فرماندارسنقرو کلیایی و با حضور معاونین و بخشداران، جمعی ازمسئولین ادرات ذیربط و دهیاران در محل سالن شهدای دولت شهرداری سنقر برگزار شد.

فرماندار سنقرو کلیایی در این همایش اهمیت جلوگیری از آتش سوزی مزارع و مراتع و حفاظت از منابع طبیعی را مورد تاکید قرار داد.

محمد ناصر معصومی زاده دهیاران را به عنوان مدیران بحران در روستاها دانست و گفت دهیاران بایستی با اتخاذ تدابیرلازم در حفظ محیط زیست و بهداشت روستا و حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از آتش سوزی یا اقدام سریع در مهار به موقع آن در روستاها تلاش نمایند.

وی همچنین رعایت سلسله مراتب مکاتبات اداری، نظات بر ساخت و سازها در روستا و پروژه های عمرانی، تعیین تکلیف اماکن عمومی بلا استفاده، رعایت عدالت در برخورداری اهالی روستا از امکانات و تلاش در جهت ساماندهی سایت زباله روستا را توسط دهیاران ضروری دانست.

فرماندار سنقرو کلیایی از تهیه طرح جامع اشتغال در روستا ها خبر داد و گفت: دهیاران با مطالعه دقیق وبررسی این طرح، کمبود ها و ایرادات آن را بر طرف نموده وآن را برای اقدامات بعدی به فرمانداری ارجاع نمایند.

معصومی زاده همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراسفند ماه سالجاری گفت: دهیاران به دورازهرگونه تبلیغ بر لهی یا علیه کاندیداهای احتمالی در راستای برگزاری انتخابات سالم همکاری نموده وهرگونه تبلیغات زود هنگام را گزارش نمایند.

رئیس منابع طبیعی سنقرو کلیایی هم نحوه تشکیل اکیپ مدیریت بحران و صدور کارت همیار طبیعت در روستاها و اهمیت اطلاع رسانی سریع آتش سوزی های احتمالی در روستاها را تشریح کرد.

بیان مطالب توسط مدیران ادارات ذیربط و پرسش و پاسخ دهیاران با فرماندار از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش بود.اوقات شرعی
آب و هوا