نسخه آزمایشیاهم فعالیتهای فرمانداری سنقرو کلیایی در 5 ماهه اول سال 97


عملکرد فرمانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان در 5 ماهه اول سال 1397 به شرح ذیل می باشد

عملکرد فرمانداری و دستگاه های اجرایی شهرستان در 5 ماهه اول سال 1397

1. اهم اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال :

ü پرداخت تسهیلات به 59 طرح اشتغالزایی در شهرستان از محل تسهیلات روستایی و عشایری به مبلغ تقریبی حدود 5/3 میلیارد تومان در حوزه های کشاورزی، گردشگری، صنعت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورزش و... . لازم به ذکر است که در همین راستا برای تعداد 67 طرح از سوی بانک های عامل انعقاد قرارداد انجام شده است که پس از پرداخت تسهیلات این طرح ها مبلغ پرداختی تسهیلات مذکور به حدود 6 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد رسید.

ü تهیه طرح جامع گردشگری برای روستاهای چرمله و گلویج و پیگیری طرح جامع گردشگری سد جامیشان، سد شهدا و پارک سراب سنقر

ü جذب 8 سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در مناطق گردشگری شهرستان ازجمله: حاشیه سد جامیشان، سد شهدا و روستاهای هدف گردشگری چرمله، ورمقان و گلویج با اعتبار 120 میلیارد ریال که این امر در سنوات گذشته بی سابقه بوده است.

ü پیگیری جهت مرمت و احیاء 4 حمام تاریخی شهرستان که امسال 4 واحد حمام با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

ü   پیگیری و صدور مجوز برای اجرای 5 طرح بوم گردی

ü صدور کارت شناسایی برای 300 نفر از هنرمندان صنایع دستی شهرستان که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد یافته است.

ü   پیگیری ایجاد بازارچه صنایع دستی شهرستان

ü   تهیه پیش نویس طرح فقرزدایی و توسعه روستایی در روستاهای سطح شهرستان

ü پیگیری و انجام هماهنگی های لازم جهت حضور جناب آقای فتاح رییس محترم کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در شهرستان و افزایش اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان به بیش از دو برابر سال گذشته یعنی 130 میلیارد ریال و همچنین افزایش اعتبارات ساخت و تعمیر مسکن مددجویان

ü برداخت 2 میلیارد و 160 میلیون ریال ( 216 میلیون تومان) تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع داخلی کمیته امداد امام خمینی(ره) که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 1180 میلیون ریال (118 میلیون تومان) تسهیلات پرداخت شده بیش از 80 درصد رشد داشته است.

ü انجام پیگیری و مکاتبات لازم جهت احداث مجتمع پتروشیمی شهرستان برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری

ü دعوت از مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا جهت اجرای طرح احداث کارخانه قطعات خودرو در شهرستان و بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال در بخش صنعت خودرو

ü بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی و پیگیری جهت رفع مشکلات  تولید کنندگان شهرستان و رونق تولید و اشتغال

ü پیگیری های لازم درخصوص پرداخت تسهیلات به تعداد 500 فقره  وام از محل اعتبارات بازسازی زلزله استان برای روستاهای شهرستان سنقر و کلیایی به مبلغ 5/17 میلیارد تومان

ü تشکیل کمیته آسیب شناسی فرش دستباف جهت بررسی مسائل و مشکلات فرش شهرستان و رونق تولید و اشتغال در این بخش

ü   اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی

ü پیگیری اجرای طرح های کاروزی دانش آموختگان دانشگاهی و همچنین مهارت آموزی در محیط کار واقعی

ü معرفی 6 واحد تولیدی صنفی جهت استفاده از تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار روستایی از محل منابع بانکی مختلف که این آمار در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته بیش از           100 درصد افزایش را نشان می دهد.

ü پرداخت 425 فقره تسهیلات به فرشبافان از محل اعتبارات مشاغل خانگی و همچنین صندوق توسعه ملی که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال گذشته که صفر بوده است؛ پرداخت تسهیلات در این حوزه افزایش داشته است.

2. اهم اقدامات انجام شده در حوزه عمران، راه، آب و گاز:

ü   بازدید از 34 طرح و پروژه عمرانی شهرستان و پیگیری رفع مشکلات آن ها

ü  بازدید فرماندار و کارشناسان مربوطه از 43 روستاي فاقد دهیاري بخش مرکزی و کلیایی و دیدار با روستاییان و بررسی مشکلات این روستاها که شامل: شن ریزی داخل روستا، پیگیری اخذ مجوز دهیاری و ساماندهی روستا، آب شرب، چراغ معابر، طرح هادی و  هدایت آب های سطحی می باشد.

ü اصلاح شبکه توزیع آب در سطح شهر به طول 1000 متر که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال 96 که این پروژه به طول 35 متر انجام شده بود؛ رشد چشمگیری ( 2757 درصد) یافته است.

ü از مدار خارج نمودن شبکه فرسوده آب در سطح شهر به طول 1544 متر که این آمار در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که 270 متر بوده؛ 471 درصد رشد را نشان می دهد.

ü ایجاد تأسیسات شبکه فاضلاب در سطح شهر به طول 1600 متر که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال 96 که 1580 متر تأسیسات شبکه فاضلاب ایجاد شده بود؛ 1.26 درصد رشد یافته است.

ü واگذاری 306 فقره انشعاب آب و فاضلاب شهری؛ این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 200 فقره بوده، 53 درصد رشد را نشان می دهد.

ü استانداردسازی 168 رشته انشعاب آب شهری که در مقایسه با آمار استانداردسازی انشعاب آب شهری دوره مشابه سال گذشته که 31 رشته بوده؛ 441.93 درصد رشد یافته است.

ü موزاییک فرش خیابان های سطح شهر با متراژ  34000 مترمربع که این آمار در مقایسه با دوره مشابه سال 96 که فقط 700 مترمربع موزاییک فرش خیابان های سطح شهر انجام شده بود رشد چشمگیری یافته است. ( درحال انجام )

ü اجرای عملیات جدول گذاری در سطح شهر به طول 8000 متر که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته که 800 متر جدول گذاری انجام شده بود رشد چشمگیری یافته است.

ü بهسازی ورودی شهر از سمت کرمانشاه با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال ( 500 میلیون تومان) ( درحال انجام )

ü اجرای پروژه زیپ لاین و پل معلق با اعتباری بالغ بر 4500 میلیون ریال ( 450 میلیون تومان)  در دو فاز 1  و  2.5 هکتاری در پارک سراب سنقر ( درحال انجام )

ü بیس ریزی خیابان های سطح شهر با متراژ 110 هزار مترمربع شهرک آزادگان و سازمانی ( درحال انجام )

ü   بهسازی پیاده رو ورودی شهر از سمت سطر در سطح 3600 مترمربع ( درحال انجام )

ü افتتاح دبستان دو کلاسه روستای جوبکبود سفلی با حضور امام جمعه و مسئولین استان و شهرستان

ü اجرای پروژه جدول گذاری به منظور هدایت آب های سطحی در 18 روستا به طول بیش از 20000 مترمربع.

ü احداث و تجهیز پارک ورزشی و تفریحی در 7 روستای سطح شهرستان که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال 96 بیش از 70 درصد افزایش یافته است.

ü   اجرای پروژه لوله گذاری در روستاهای شهرستان به طول بیش از 2000 متر

ü   اجرای طرح سنگ فرش معابر روستاهای شهرستان در سطح بیش از 2000 متر

ü اجرای طرح های بیس ریزی، شن ریزی، تسطیح و آماده سازی جهت آسفالت خیابان ها و کوچه های روستاها در سطح بیش از  40 هزار مترمربع که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال گذشته بیش از 150 درصد افزایش یافته است.

ü صدور تعداد 650 مورد مجوز ساخت منازل مسکونی با همکاری بنیاد مسکن و دهیاری ها به صورت مشارکتی از محل اعتبارات زلزله

ü اجرای طرح خدماتی و احداث دسترسی آبشار روستای چرمله علیا به عنوان روستای هدف گردشگری با اعتبار  1 میلیارد ریال ( 100 میلیون تومان) که در سال گذشته این کار صورت نگرفته بود.

ü   پیگیری اجرای طرح بزرگ فاضلاب کشی روستای فارسینج

ü احداث و تجهیز سایت جمع آوری زباله در 7 روستای بخش مرکزی شهرستان که این اقدام در سال گذشته تنها در 3 روستای بخش مرکزی انجام شده بود و در سال جاری بیش از 130 درصد افزایش یافته است.

ü خط کشی 78 کیلومتر از محورهای آسفالتی حوزه شهرستان که نسبت به دوره مشابه سال گذشته که 8.5 کیلومتر انجام شده بود با درصد بالایی افزایش یافته است.

ü 40 مورد خرید، تعمیر و بازسازی، تکمیل، بهسازی و مقاوم سازی مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال 96 که 37 مورد بوده، 9 درصد افزایش یافته است.

ü   پیگیری تأمین آب 9 روستای سطح شهرستان

ü   پیگیری اصلاح شبکه و تأسیسات آب 6 روستای سطح شهرستان

ü اجرای جدول گذاری به منظور جمع آوری آبهای سطحی در بخش کلیایی 12 هزار مترو اصلاح شبکه و شن ریزی 25 متر

ü احداث شبکه آبرسانی و کنتورگذاری و تأمین آب روستای آبباریک علیا و همچنین احداث شبکه آبرسانی روستای دهنو

ü   تحت پوشش درآوردن 7 روستای سطح شهرستان ( آب و فاضلاب روستایی)

ü از تعداد 210 روستای شهرستان: تعداد 162 روستا گازرسانی شده، تعداد 24 روستا در حال اجرا و تعداد 11 روستا و 4 واحد صنعتی شهرستان در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید. مابقی روستاها ( 24 روستا) نیز پیمان سپاری شده است.

3. اهم اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی:

ü اجرای خطوط انتقال به طول 40 کیلومتر در 35 روستای سطح شهرستان با اعتبار 47 میلیارد و 500 میلیون ریال ( 4 میلیارد و 750 میلیون تومان ) که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که  2.3 کیلومتر اجراشده بود، 17.5 برابر افزایش داشته است.

ü اجرای کانال به طول 800 متر در 3 روستای سطح شهرستان با اعتبار 26 میلیارد و 380 میلیون ریال ( 2 میلیارد و 638 میلیون تومان)

ü اجرای خطوط انتقال در دست اقدام ستاد بحران به طول 52.6 کیلومتر در 45 روستای سطح شهرستان با اعتبار 63000 میلیون ریال ( 6 میلیارد و 300 میلیون تومان) که طی سالیان گذشته بی سابقه بوده است.

ü تجمیع و آبیاری نوین عمومی در سطح 1680 هکتار در 47 روستای سطح شهرستان که این آمار در مقایسه با سال گذشته که در سطح 102 هکتار انجام شده بود؛  16.5 برابر شده است.

ü پیگیری مرمت و لایروبی 10 قنات که این آمار طی سالیان گذشته بی سابقه بوده است    به طوری که از 10 سال گذشته تاکنون تنها لایروبی 15 قنات از 234 قنات شناسایی شده شهرستان انجام شده است.

ü پیگیری و رسیدگی به مشکلات کشاورزان دشت سطر با حضور مسئولین مربوطه و دیدار با مردم شهر سطر

4. اهم اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان:

ü   برگزاری نخستین مجمع سلامت در شهرستان

ü افتتاح و راه اندازی مرکز فوریت های پزشکی شماره 2 شهرستان در محله اسلام آباد ( جنب مسجد شهید واعظی) جهت ارائه خدمات بهتر و سریع تر به شهروندان

ü راه اندازی مراکز خدمات مشاوره روانشناسی در مراکز جامع سلامت طالقانی و امام خمینی(ره). این مراکز در سنوات گذشته در شهرستان ایجاد نشده بودند.

ü   افزایش تعداد پزشکان در مراکز بهداشتی- درمانی شهری و روستایی از 12 نفر به 17 نفر

ü   تجهیز و راه اندازی یک سالن آموزشی با ظرفیت 80 نفر در مراکز آموزش بهورزی شهرستان

ü برگزاری کلاس های مشاوره قبل از ازدواج به شیوه جدید یعنی افزایش ساعت کلاس از 1.5 ساعت به 6 ساعت و به شکل تخصصی با همکاری ادارات بهزیستی و تبلیغات اسلامی جهت پیشگیری از افزایش طلاق

ü   رسیدگی به مشکلات بیمارستان و کمبود پزشک متخصص در بیمارستان شهرستان

5. اهم اقدامات انجام شده در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و ورزش و جوانان:

ü   تهیه طرح پیشگیری از آسیب هاي اجتماعی شهرستان

ü افتتاح سرای محله در شهر سطر که اولین سرای محله در استان کرمانشاه می باشد؛ با هدف شناسایی و کمک به گروه های آسیب پذیر، مشارکت در کنترل آسیب های اجتماعی، ارائه خدمات جهت انجام فعالیت های ورزشی، تفریحی و آموزشی برای کودکان، نوجوانان و بانوان شهرستان.

ü افتتاح سینما جوان در محل کانون حضرت امام (ره) با همراهی جمعی از مسئولین شهرستان و آغاز اکران همزمان فیلم های روز سینما در شهرستان

ü افتتاح و راه اندازی 3 خانه ورزش روستایی که این آمار نسبت به دوره مشابه سال گذشته که تنها یک خانه ورزش راه اندازی شده بود؛ 200 درصد افزایش یافته است.

ü افزایش تعداد تیم های ورزشی حاضر در مسابقات لیگ کشوری- استانی از یک تیم در 5 ماهه ابتدای سال 96 به 5 تیم در ماهه ابتدای سال 1397 که 400 درصد رشد را نشان          می دهد.

ü تشکیل 7 مدرسه ورزشی دارای مجوز که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 6 مدرسه بوده؛ 16.67 درصد افزایش یافته است.

ü برگزاری 8 همایش ورزش همگانی در شهرستان که در مقایسه با آمار دوره مشابه سال 96 که 4 همایش برگزار شده؛ 100 درصد افزایش یافته است.

ü ساخت چمن مصنوعی در محوطه سالن ورزشی شهید قاسمی با اعتبار 1 میلیارد ریال ( 100 میلیون تومان)

ü تجهیز کلینیک فرهنگیان، تعمیر سالن امام خمینی (ره) و بهسازی اردوگاه تفریحی شهید رجایی با اعتبار با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال ( 200 میلیون تومان )

ü جذب اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 650 میلیون ریال ( 165 میلیون تومان ) جهت مدرسه نجف آباد و سرانه اضافی مدارس

ü   تقدیر از 1000 نفر از دانش آموزان برتر مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی

ü   راهیابی مدرسه الزهراء به مرحله کشوری در مدل تعالی ( مدرسه محوری )

ü   تعمیر و بازسازی 24 مدرسه در طرح هجرت 3

ü   ساماندهی کمیته بانوان و اقدام در جهت تشکیل مجمع عمومی جدید

ü   پیگیری تشکیل بانک اطلاعات با هدف ساماندهی نیازمندان و مستمندان شهرستان

ü سرکشی از 80 خانواده معظم شهدا و ایثارگران

ü    سرکشی از 15 خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) و محلات فقیر نشین

ü برگزاری 16 جلسه ملاقات عمومی فرماندار با مردم در روزهای دوشنبه هر هفته با حضور مسئولین شهرستان و جوابگویی به بیش از 800 نفر ارباب رجوع ضمن تکریم آنان و پیگیری جهت رفع مشکلات آن ها

ü فراهم نمودن تمیهدات و سازوکار لازم براي حضور وزیر محترم ورزش و جوانان جناب آقاي دکتر سلطانی فر در شهرستان  

ü   برگزاری مراسم تقدیر از جوانان برتر شهرستان در حوزه های مختلف

ü برگزاری مراسم جنگ شادی در محل پارک سراب در مورخ 11/5/97 با پیگیری های فرماندار و همکاری صداوسیمای مرکز کرمانشاه و استقبال مردم از این مراسم باشکوه و شرکت بیش از 6 هزار نفر و اعلام رضایت مردم از برگزاری چنین مراسماتی در شهرستان برابر نتایج نظر سنجی به عمل آمده. در سال گذشته چنین برنامه ای در شهرستان اجرا نشده است.

ü اجرای برنامه کتابخانه های کوچک و تجهیز اصناف به کتاب و کتابخانه. این برنامه در سال 96 اجرا نشده است.

ü   برگزاری جشن ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

ü اجرای برنامه قصه گویی و نمایش برای کودکان در مناطق حاشیه نشین به صورت هفتگی در ایام تابستان. این برنامه در سال 96 اجرا نشده است.

6. اهم اقدامات انجام شده در حوزه امنیت و آسایش شهروندان:

ü بیشتر شاخص های جرایم امنیتی در شهرستان، متوقف و یا کاهش یافته است. تمام تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی برای آسایش و امنیت شهروندان به کارگیری شده؛ یکی از معضلات شهرستان در بحث سرقت احشام بود که خداروشکر در  5 ماهه ابتدای سال جاری حتی یک مورد هم سرقت نداشته ایم. درخصوص سایر سرقت ها، سرقت منزل و خودرو 50 درصد کاهش پیدا کرده که این امر برای خود شهروندان نیز ملموس بوده است. همچنین طی یک سال گذشته سرقت های مهم امنیتی ( سرقت مسلحانه از طلافروشی و بانک ) نیز نداشته ایم.

ü در رابطه با مواد مخدر توسط نیروی انتظامی با همکاری خود مردم اقدامات بازدارنده و مؤثری صورت گرفته به نحوی که کشفیات مواد مخدر طی یک سال گذشته قابل مقایسه با چندین سال گذشته نمی باشد و کشفیات مواد مخدر صنعتی و سنتی رشد چندین برابری داشته است. همچنین دستگیری معتادین متجاهر و پاکسازی محلات نیز در دستور کار قرار گرفته به نحوی که چندین منزل مسکونی که پاتوق موادفروشان بوده با هماهنگی مقام محترم قضایی پلمپ گردیده و سطح جامعه نیز از معتادین متجاهر پاکسازی گردیده است.

7. سایر اقدامات شاخص فرمانداری:

ü  تهیه دستورالعمل راهکارهای تحقق شعار سال و ابلاغ دستورالعمل به ادارات ذیربط درخصوص برآورده کردن پیام مقام معظم رهبری برای استفاده از کالای ایرانی

ü    حمایت از احزاب و گروه هاي سیاسی دارای مجوز قانونی

ü  تشکیل اتاق فکر فرمانداري با دعوت از کارشناسان و افراد صاحب نظر و شناسایی نخبگان و استفاده از ایده جوانان شایسته ،و تشکیل کمیته های صنعت،معدن تجارت، آموزش و کمیته کشاورزی و دامپروری 

ü    مشارکت در تهیه طرح ملی آمایش سرزمینی شهرستان و استان

ü  ایجاد کانال اطلاع رسانی فرمانداري شهرستان سنقر و کلیایی در پیام رسان سروش و همچنین راه اندازی سامانه پیامکی فرمانداری به شماره سامانه 09184675020 جهت ارتباط با همشهریان عزیز، دهیاران و شوراهای اسلامی روستا مبنی بر انتقال اخبار مربوط به مشکلات شهرستان و انعکاس مستقیم اخبار و در جریان قرار گرفتن مدیریت شهرستان

ü تشکیل کمیته های مختلف  جهت  بررسی آسیب های بازار سنقر و جلو گیری از التهاب بازار کالاهای اساسی و همچنین جلوگیری از سوء استفاده کنندگان در بازار 

ü   برگزاری همایش شوراهای اسلامی و دهیاران با حضور بیش از 700 نفر برای اولین باز

ü جلوگیری از خروج دام زنده بدون مجوز دامپزشکی با هدف تأمین گوشت قرمز شهرستان و  پیگیری های لازم جهت توزیع بیش از 5/6تن گوشت گرم گوساله 49 راس گوسفند  و 15 تن شکر در شهرستان با قیمت مناسب جهت کنترل بازار گوشت قرمز و...

ü    راه اندازی ساختمان راهنمایی و رانندگی جهت رفاه حال شهروندان

ü  ساماندهی مسافربرهای شخصی محور سنقر به کرمانشاه که از سنوات گذشته تاکنون از معضلات شهرستان محسوب می شد.

ü خدمات رسانی تاکسی های درون شهری به نمازگزاران روزه دار به صورت رایگان در نماز جمعه در ماه مبارک رمضان

ü    ساماندهی وضعیت خانه باغ های احداث شده در سنوات قبل

ü رفع مشکل مالکین اراضی محدوده ورودی شهرک ولیعصر که مدت سه سال است که مسئولین وقت نتوانستند این مشکل را حل کنند.

ü  ساماندهی محل تخلیه نخاله های ساختمانی در سایت زباله شهرستان با همکاری شورای شهر و شهرداری سنقر

ü    ساماندهی خودروهای حمل زباله شهرستان

ü    بازدید سرزده از 31 اداره شهرستان و مراکز خدماتی

ü   دعوت از مدیر استانی و کشوری جهت پیگیری و رفع مسائل و مشکلات شهرستان 32 نفر از مدیران

 

8. اعتبارات استانی و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور شهرستان در سال 1397:

تصویب اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال ( 22 میلیارد تومان ) از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای اجرای بیش از 100 طرح و پروژه در بخش های مختلف ازجمله:  عمران شهری و روستایی، راه، آب، کشاورزی و منابع طبیعی، گردشگری و صنایع دستی، بهداشت،  نوسازی مدارس، فرهنگی و دینی و... در شهرستان در سال 1397 .

9. طرح ها و پروژه های هفته دولت با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال ( 21 میلیارد تومان):

ü پروژه های قابل افتتاح: تعداد کل طرح ها و پروژه های قابل افتتاح شهرستان در هفته دولت سال جاری 71 مورد شامل پروژه های آبخیزداری، پنل انرژی خورشیدی، آبیاری بارانی، مرمت حمام های تاریخی، اصلاح شبکه آب آشامیدنی و ایجاد تأسیسات فاضلاب، آسفالت معابر سطح شهر، جدول گذاری، آسفالت و تسطیح معابر بیش از 40 روستای سطح شهرستان، 31 مورد بهسازی و مقاوم سازی مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، 40 واحد مسکونی مقاوم سازی شده روستای خانجمال زمانی از محل تسهیلات زلزله و پایگاه شماره 2 شهری فوریت های پزشکی با اعتباری بالغ بر 157640 میلیون ریال می باشد.

ü طرح های آماده کلنگ زنی: تعداد کل طرح ها و پروژه های آماده کلنگ زنی شهرستان در هفته دولت سال جاری 6 طرح شامل زمین چمن مصنوعی، پاسگاه محیط بانی، گلخانه صنعتی، مسجد و حسینیه شهرک شهرداری و احداث 106 باب مسکن مددجویی روستایی با اعتباری بالغ بر 53100 میلیون ریال می باشد.

10. گزارش جلسات فرمانداری در 5 ماهه سال جاری:

ردیف

اقدامات

تعداد ( 5 ماهه ابتدای سال 97)

تعداد مصوبات

( 5ماهه ابتدای سال 97)

تعداد

( دوره مشابه سال 96)

درصد رشد

1

تعداد کل جلسات برگزار شده فرمانداری

138جلسه

472

 

 

2

تعداد کل نامه های فرمانداری

5750

-

3304

66.62

3

تعداد نامه های وارده

2300

-

2076

10.79

4

تعداد نامه های صادره

3450

-

1228

18

 

 اوقات شرعی
آب و هوا