نسخه آزمایشیعملکرد دولت تدبیر و امید در سنقرو کلیایی


در دولت یازدهم بالغ بر 2 هزار و 306 میلیارد ریال در حوزه های مختلف عمرانی، کشاورزی، اجتماعی و ... در این سنقرو کلیایی هزینه شده است .

***آثار طرح تحول سلامت در سنقرو کلیایی در دولت یازدهم با اعتبار هزینه شده بیش از 126 میلیارد ریال شامل:

الف)حضور تمام وقت پزشکان متخصص در بخش های مختلف بیمارستان امام (ره)، اجرای هتلینگ بیمارستان، خرید دستگاه هایی از قبیل ماشین بیهوشی، اتوآنالیزر، سی تی اسکن، ویدئو کاستروسکوپی، سونوگرافی، آمبولانس و چهار دستگاه سی دی شوک، تجهیز آزمایشگاه، ساخت 13 باب خانه بهداشت روستایی، راه اندازی پایگاه سلامت، تجهیز تمامی مراکز بهداشتی- درمانی روستایی به تجهیزات نمونه گیری و نوار قلب، راه اندازی بخش پاتولوژی و دانشکده پرستاری .

ب) همچنین طرح های دیگری در حوزه بهداشت و درمان با اعتبار 30 میلیارد ریال در حال اجراست.

ج) عملیات احداث 4 طرح بهداشتی و درمانی شهری و روستایی با اعتبار 21 میلیارد و 100 میلیون ریال آغاز شده است.

***در حوزه منابع طبیعی مبلغ 15 میلیارد و 659 میلیون ریال در دولت یازدهم هزینه شده است:

الف) این طرح ها شامل پیشگیری و مهار سیل در 15 حوزه، اجرای پروژه های بهبود و اصلاح مراتع، توسعه جنگل کاری و مراقبت ازآن در سطح 50 هکتار، بهره برداری از محصولات به میزان 2 هزارو 201 کیلو کتیرا همراه با اشتغالزایی می باشد.

ب) تشکیل پرونده تخلف و خلع ید از اراضی ملی به ترتیب در سطح 78 و 92 هکتار و واگذاری جنگل کاری سراب سنقر از دیگر اقدامات منابع طبیعی طی 4 سال گذشته می باشد.

***طرح بیمه روستایی و اجرای طرح های عمرانی در روستاها توسط بخشداری ها با اعتبار 20 میلیارد و 514 میلیون ریال در دولت یازدهم:

الف) شامل ساخت خانه عالم، پارک بازی کودکان و فضای سبز، جایگاه زباله، ساختمان بحران، آسفالت، راه، آب شرب، احداث غسالخانه، مسجد، احداث پل و هدایت آب های سطحی در سطح روستاهای بخشداری های مرکزی و کلیایی .

ب) تعداد 6 هزار و 50 خانوار در روستاهای دو بخش مرکزی و کلیایی تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند که از این تعداد 2 هزار و 740 خانوار در دولت یازدهم تحت پوشش قرار گرفته اند.

***خدمات بنیاد مسکن سنقروکلیایی در دولت یازدهم با اعتباری بالغ بر50 میلیارد ریال:

1- اجرای طرح هادی در 19روستا و تهیه طرح هادی برای کلیه روستاهای بالای 20 خانوار

2- مقاوم سازی بیش از 352 واحد مسکونی روستایی

3- بازسازی 100 مورد واحد حادثه دیده از بارندگی در سال 94 هریک با اعتبار 200 میلیون ریال و 50 میلیون ریال کمک بلاعوض.

4-اعطای 70 مورد وام 40 میلیون ریالی ساخت واحد معیشتی مسکن روستایی به همراه هریک 20 میلیون ریال کمک بلاعوض.

5-پرداخت 80 مورد کمک قرض الحسنه 20 میلیون ریالی تعمیرات و احداث حمام روستایی.

6-پرداخت 7 مورد کمک بلاعوض 120 میلیون ریالی جهت ساخت مسکن به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره)

7-پرداخت 3 مورد کمک بلاعوض 180 میلیون ریالی به افراد تحت پوشش بهزیستی 2 معلوله برای احداث مسکن.

8-پرداخت 160 مورد کمک بلاعوض 60 میلیون ریالی به افراد نابینا و افراد ضعیف برای ساخت مسکن.

9-پرداخت 13 مورد کمک بلاعوض 40 میلیون ریالی جهت تکمیل مسکن اقشار کم درآمد روستایی.

***پروژه های امور آب سنقرو کلیایی با اعتبار 387.5 میلیارد ریال در دولت یازدهم:

الف) تصفیه خانه تأمین آب شرب بلند مدت که از سال 1392 آغاز و تاکنون 42 میلیارد ریال برای اجرای پروژه هزینه شده و با پیشرفت فیزیکی 23 درصدی در حال حاضر به علت کمبود اعتبار راکد می باشد.

ب) سد مخزنی جامیشان که از سال 88 شروع شده و در دولت یازدهم با اعتبار 258 میلیارد ریال تا کنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال 1396 به بهره برداری برسد.

ج) شبکه پایاب سد شهدا که از سال 86 آغاز شده و در دولت یازدهم با هزینه ای به مبلغ 87.5 میلیارد ریال، 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 420 هکتار آن پایان یافته و به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود کل پروژه تا مهر ماه 1396 به اتمام و بهره برداری برسد.

*** اقدامات دولت یازدهم در حوزه ورزش و جوانان با اعتبار 113 میلیارد و 600 میلیون ریال:

الف) احداث یک باب سالن سرپوشیده ولایت و 4 باب فضای ورزشی روباز با اعتبار 19 میلیارد و 400 میلیون ریال .

ب)پروژه های در دست اجرا با اعتبار 94 میلیارد و 200 میلیون ریال شامل احداث پیست تارتان دو و میدانی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی که پروژه فعال می باشد، سالن سقف کوتاه و زورخانه تمرینی با 40 درصد پیشرفت که راکد هستند.

*** پروژه های حوزه آموزش و پرورش در دولت یازدهم با اعتبار 119 میلیارد و 440 میلیون ریال:

الف) خرید ساختمان و تجهیز دبیرستان صدرا و تکمیل 5 باب مدرسه مشارکتی شامل دبستان 2 و 3 کلاسه، دبیرستان  15 کلاسه و هنرستان  با اعتبار 84 میلیارد و 27 میلیون ریال، هوشمند سازی 110 کلاس درس، تعمیرو تجهیز اردوگاه شهید رجایی، راه اندازی سیستم گرمایشی 45 مدرسه و ساختمان اداره آموزش و پرورش.

ب)پروژه های در دست اجرا با 35 میلیارد و 413 میلیون ریال اعتبارشامل سالن ورزشی چند منظوره شهرک ولیعصر،احداث دارالقرآن، احداث 4 باب مدرسه به صورت مشارکتی و دولتی که از این تعداد، دبیرستان 10 کلاسه شهید مجتبی احمدی در ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی دبستان 2 کلاسه شهید مهران صدری در روستای خانجمال زمانی هم با کمک 400 میلون ریالی خانواده معظم این شهید والامقام  در دهه فجرآغاز شد.

ج) تعداد 4 مدرسه در شهر سنقر و 20 مدرسه روستایی در این شهرستان فرسوده هستند و نیاز فوری به بازسازی دارند.

 

 

***خدمات حوزه جهاد کشاورزی در دولت یازدهم با اعتبار 172 میلیارد و 950 میلیون ریال:

الف) پروژه های اجرا شده با اعتبار 84 میلیارد و 952 میلیون ریال شامل کانالت، آبیاری تحت فشار در سطح 500 هکتار، خط انتقال با لوله، احیا، نوسازی و مرمت قنوات، توسعه مرغداری و احداث پرواربندی بره.

ب) پروژه های در دست اجرا با اعتبار87 میلیارد و 998 میلیون ریال شامل شبکه آبیاری تحت فشار در سطح 1400 هکتار، توزیع رسانه های ترویجی شامل سی دی، بروشور و...، بازدیدهای آموزشی، برگزاری کلاس های آموزشی برای 9506 نفر و تشکیل تعداد 10 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در 10 روستا، افزایش تولید حبوبات و سبزی و صیفی، گیاهان دارویی، کاشت پیاز زعفران، اصلاح و احیاء باغات، خطوط 2 و 3 و 4 مکانیزاسیون و احداث مرغداری.

*** پروژه های راه و شهر سازی در دولت یازدهم در سنقرو کلیایی با اعتبار 228 میلیارد و 412 میلیون ریال:

این پروژه ها شامل بهسازی و آسفالت و نگهداری راه های روستایی، احداث باند دوم بیستون – سنقر، تعمیرات ابنیه فنی سنقر، خط کشی و تجهیز راه ها به علائم ایمنی و تعمیر و تجهیز ماشین آلات راهداری، مرمت و توسعه راهدارخانه ها، تأمین ماشین آلات راهداری و مخابرات سنقر،احداث پل و بازگشایی معبر روستای سرخم و مرمت و بازسازی پل روستای چهارملان، ایجاد ایستگاه مسافر در چهارراه روستای باوله و تعریض آن، مطالعه و تهیه طرح جامع تفصیلی شهر سنقر و بازنگری طرح جامع آن و احداث و آسفالت راه های روستایی می باشد.

*** پروژه های حوزه برق رسانی در دولت یازدهم با اعتبار 33 میلیارد و 986 میلیون ریال:

این پروژه ها شامل:

الف) انتقال نیرو و برق رسانی به روستای تازه تأسیس دربند سطر و مسکن مهر ولیعصر، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق تعداد 5 روستا، تعمیرات زمان بندی شبکه برق شهری و روستایی، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق فشار ضعیف و متوسط، سایر پروژه های انجام شده شامل روشنایی معابر بلوار دهستان فارسینج، کاهش ظرفیت ترانسفورماتورهای سنقر و تبدیل سیم به کابل خود نگهدار شهری و روستایی .

ب) پرو ژه های فعال در دست اجرا شامل اصلاح و بهینه سازی شبکه فشار ضعیف تعداد 4 روستا و تعمیرات زمان بندی شبکه برق روستایی و شهری .

*** خدمات بیمه تأمین اجتماعی در دولت یازدهم در سنقرو کلیایی:

الف) احداث درمانگاه اختصاصی سازمان تأمین اجتماعی با اعتبار 40 میلیارد ریال که با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال اجرا است و پیش بینی می شود تا پایان سال 1396 به بهره برداری برسد.

ب) تعداد کل بیمه شده های اصلی و مستمری بگیر تأمین اجتماعی در این شهرستان 10 هزار و 426 نفر می باشد که 1500 نفر از این تعداد در دولت یازدهم بهره مند شده اند.

*** احداث ساختمان اداری و امدادی جمعیت هلال احمر در دولت یازدهم:

این ساختمان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری با اعتبار 12 میلیارد ریال در سال 92 آغاز شد و در سال 94 به بهره برداری رسید.

*** گازرسانی به روستاها در دولت یازدهم:

گازرسانی به روستاها در دولت یازدهم جهادی عظیم بود که در این مدت تعداد 78 روستای حوزه سنقرو کلیایی با 330 میلیارد ریال اعتبار از نعمت گاز بهره مند شده اند در حالی که قبل از شروع دولت یازدهم فقط 24 روستا از نعمت گاز بهره مند بوده اند.

همچنین ظرفیت ایستگاه گاز سنقر از 30 هزار به 100 هزار متر مکعب ارتقاءیافته و همچنین ارتقاء استگاه گاز شهر سطر هم از 10 هزار به 30 هزار متر مکعب در حاب اجرا است.

*** پروژه های احداث شده توسط اداره تبلیغات اسلامی با اعتبار 24 میلیارد و 470 میلیون ریال از محل سفر مقام معظم رهبری  در دولت یازدهم:

این طرح ها شامل: ساخت مجتمع فرهنگی و تبلیغی، خرید ساختمان دبیرستان علوم و معارف اسلامی با مشارکت آموزش و پرورش و خرید خانه عالم شهری می باشد.

***توسعه فنی و حرفه ای در دولت یازدهم:

1- راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی واحد سنقربا سه رشته برق صنعتی، طراحی و دوخت و رایانه

2- ساخت و راه اندازی ساختمان دهکده مهارت از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری

3- راه اندازی کارگاه تراش سنگ های قیمتی و کیف دوزی

4- افزایش تعداد آموزشگاه های آزاد از 14 آموزشگاه به 18 آموزشگاه.

5- برگزاری کلاس های آموزش فنی و حرفه ای در 45 رشته

***فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی در دولت یازدهم با اعتبار2 میلیارد و 500 میلیون ریال:

الف) تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری و تجهیز کتابخانه های عمومی

ب)تصویب احداث مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان که پروژه راکد و تهیه زمین برای ساخت آن در دست بررسی می باشد.

*** خدمات آب و فاضلاب شهری در دولت یازدهم در سنقروکلیایی با اعتبار 83 میلیارد ریال:

این خدمات شامل حفاری تعداد 2 حلقه چاه در پایین دست سد شهدا، اصلاح فرآیند تصفیه آب سد شهدا با نصب 4 واحد سیستم فیلتراسیون از نوع تند، تعمیر و سرویس ترانس زمینی 630 کیلووات ایستگاه پمپاژ سراب سنقر، لوله گذاری برای اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب، استانداردسازی انشعابات فرسوده آب، نصب انشعاب آب و فاضلاب، احداث و بازسازی منهول فاضلاب، شستشو و نشت یابی شبکه توزیع انتقال آب و... می باشد.

*** خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در دولت یازدهم با اعتبار 323 میلیارد ریال:

الف) این خدمات شامل امور حمایتی و زدودن فقر، برنامه حمایت های اجتماعی، امنیت تغذیه، بهداشت، درمان و امور بیمه و بیمه اجتماعی طرح های اشتغال، توانمند سازی محرومین، ایجاد فرصت های شغلی، تأمین مسکن و کمک به امر ازدواج نیازمندان، پرداخت وام های قرض الحسنه، کمک های مردمی و صدقات، وجوهات امانی، طرح زکات و ایجاد مراکز نیکوکاری می باشد.

ب) دراجرای برنامه ایجاد فرصت های شغلی از سال 92 تا 95 تعداد 974 خانوار از مددجویان با رسیدن به درآمد مناسب، خودکفا شده و از گردونه حمایت کمیته خارج شده اند.

*** عملکرد صنعت، معدن و تجارت در حوزه فرش دستباف در دولت یازدهم:

پرداخت 38 میلیارد و 590 میلیون ریال تسهیلات به بافندگان، شرکت های تعاونی، مدیران کارگاه های غیر متمرکز فرش، برگزاری دوره های آموزشی فرش بافی، صدور11 فقره مجوز فعالیت کارگاه های غیر متمرکز فرش، صدور تعداد 915 فقره کارت شناسایی قالیبافی، تولید بیش از 30 هزار مترمربع فرش دستباف و شرکت کارگاه های غیرمتمرکز فرش دستباف در بیش از 12 نمایشگاه داخل و خارج استان و شرکت یک کارگاه در نمایشگاه بین المللی درکلن آلمان.مذاکره با چند تاجر فرش برای بازاریابی فرش شهرستان در بازارهای جهانی.

***ایجاد اشتغال توسط دستگاه های اجرایی و تسهیلات اشتغالزایی در دولت یازدهم:

اشتغال ثبت شده در سامانه رصد توسط دستگاه های اجرایی در دولت تدبیر و امید 5582 مورد می باشد و از طریق صندوق کار آفرینی امید هم در این مدت، مبلغ 71 میلیارد ریال به 876 طرح شامل طرح های پشتیبان مشاغل خانگی، خوداشتغالی، مشاغل خانگی مستقل، کارآفرینی و برندسازی پرداخت شده است.

*** در دولت یازدهم بیش از یکصد میلیارد ریال برای عمران شهر سنقر توسط شهرداری هزینه شده است.

طرح های عمران شهری شامل آسفالت معابر به مساحت 450 هزار مترمربع، موزائیک فرش معابر در سطح 62 هزار مترمربع، جدول گذاری و لوله گذاری برای دفع آب های سطحی به طول 38 هزار مترمربع، احداث کمربندی غربی به طول 2 کیلومتر، احداث پارک غربی فاز یک پارک سراب و سایر پروژه های عمرانی از جمله تعریض ورودی شهر، نقاشی و زیباسازی معابر و دیوارهای شهر می باشد.

 

*** خدمات آبرسانی به روستاها در دولت یازدهم با اعتبار 130 میلیارد ریال  انجام شده است.

در دولت تدبیر و امید برای احداث مجتمع های نجف آباد، آگاه، هفت آشیان، بشیر آباد و کشکمیر و سایر خدمات آبرسانی در روستاها 130 میلیارد ریال هزینه شده است. از مجموع 212 روستا تعداد 177 روستا از نعمت آب سالم برخوردارند که از این تعداد 56 روستا با اینکه مشکل آب ندارند ولی تحت پوشش آب و فاضلاب قرار نگرفته اند. در حال حاضر تعداد 35 روستای سنقر وکلیایی از مشکل کمبود آب رنج می برند و در مواقع خشکسالی برای تأمین آب آن ها مشکل جدی وجود دارد که رفع مشکل آب این روستاها نیز در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته است.اوقات شرعی
آب و هوا